Tatrzański Związek Narciarski

Zawody w Premanon-Les Tuffes odwołane!

Niedzielne zawody Alpen Cup oraz juniorskie FIS, które miały zostać rozegrane we francuskiej miejscowości Premanon-Les Tuffes, zostały odwołane. Powodem takiej decyzji były bardzo złe warunki pogodowe, m.in. śnieżyce.

PŚ w Davos: Martyna Galewicz 48. w biegu na 10 km F

Reprezentantki Norwegii zdominowały rywalizację w Pucharze Świata w Davos w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Ingvild Flugstad Oestberg, która o prawie sześć sekund miała lepszy czas od Ragnhild Hagi. Podium uzupełniła Finka Krista Parmakoski. Najlepsza z Polek - Martyna Galewicz ukończyła rywalizację na 48. miejscu.

PŚ w Davos: Dominik Bury na 72. miejscu

Francuz Maurice Manificat wygrał niedzielny bieg Pucharu Świata w Davos na dystansie 15 km techniką dowolną. A tuż za nim uplasowało się dwóch Rosjan - drugi był Sergei Ustiugov, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Alexander Bolshunov. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dominik Bury, który ukończył bieg na 72. miejscu.

Drugiego dnia w Ptaszkowej walczyli na dystansach

W niedzielę, 10 grudnia w ramach Pucharu Ptaszkowej rozegrano biegi na dystansach techniką dowolną. Najwięcej zwycięstw podczas rywalizacji na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej wywalczyli dzisiaj reprezentanci klubu MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski. Podopieczni Waldemara Kołcuna triumfowali w dwóch kategoriach: Junior B oraz Junior C.

PŚ w Davos: Maciej Staręga w ćwierćfinale sprintu!

Maciej Staręga awansował do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną, który rozgrywany był podczas zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. W kwalifikacjach reprezentant Polski uzyskał 29. czas i tym samym powalczy o kolejne w karierze pucharowe punkty. Bezkonkurencyjny w kwalifikacjach sprintu okazał się lider Pucharu Świata - Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Eliza Rucka piąta w zawodach w Premanon-Les Tuffes!

Kolejny bardzo dobry wynik w zawodach juniorskich FIS osiągnęła nasza młoda biegaczka - Eliza Rucka. 17-latka w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną rozgrywanym we francuskim Premanon-Les Tuffes zajęła bardzo dobre, piąte miejsce. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Laura Chamiot-Maitral, a obok niej na podium stanęły Szwajcarka Desiree Steiner oraz Francuzka Juliette Ducordeau.