Tatrzański Związek Narciarski

Kombinatorzy norwescy trenowali w Ramsau

Ostatni tydzień Kadra Narodowa Młodzieżowa w kombinacji norweskiej spędziła na zgrupowaniu w Ramsau. Obóz w Austrii dwuboiści pod okiem trenera Tomisława Tajnera rozpoczęli 27 listopada, natomiast zakończyli go 3 grudnia.

PŚ w Lillehammer: Szczepan Kupczak punktuje!

Szczepan Kupczak zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajmując w niedzielnych zawodach 30. miejsce. Rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy, którzy wywalczyli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Espen Andersen, drugie miejsce zajął Jan Schmid, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Joergen Graabak.

Kombinatorzy na 10. miejscu w zawodach drużynowych

W sobotę w norweskim Lillehammer rozegrane zostały zawody drużynowe w kombinacji norweskiej. Zwycięstwo odnieśli reprezentanci gospodarzy, którzy na finiszu okazali się lepsi od drużyny niemieckiej. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi. Polacy w składzie Adam Cieślar, Paweł Twardosz, Szczepan Kupczak oraz Paweł Słowiok ukończyli rywalizację na 10. miejscu.

PŚ w Lillehammer: Sz. Kupczak dziewiąty w PCR!

Po raz kolejny w tym sezonie bardzo dobrze w rywalizacji na skoczni zaprezentował się Szczepan Kupczak, który tym razem zajął czołowe miejsce w rundzie prowizorycznej do sobotnich zawodów drużynowych w Lillehammer. Polski dwuboista po skoku na odległość 97,5 metra uplasował się na dziewiątej pozycji. W piątek najlepsi na obiekcie HS-98 okazali się reprezentanci gospodarzy. Zwyciężył Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 103,5 metra. Natomiast drugą lokatę wywalczył Espen Andersen, który podobnie jak Kupczak skoczył 97,5 metra.

Paweł Twardosz zadebiutuje w Pucharze Świata!

Norweskie Lillehammer będzie kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W porównaniu do zawodów w Ruce do składu reprezentacji Polski, czyli do Adama Cieślara, Pawła Słowioka i Szczepana Kupczaka dołączy Paweł Twardosz, który wspólnie ze starszymi kolegami wystartuje w zawodach drużynowych, a indywidualnie w kwalifikacjach powalczy o awans do konkursu indywidualnego. Tym samym 19-latek z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice po raz pierwszy w karierze wystartuje w zawodach tej rangi.

Kombinatorzy norwescy trenują w Lillehammer

W ostatni weekend w fińskiej Ruce kombinatorzy norwescy zainaugurowali sezon olimpijski. Po zawodach w Finlandii podopieczni Danny-ego Winkelmanna udali się prosto do norweskiego Lillehammer, które w najbliższy weekend będzie gościło najlepszych dwuboistów. We wtorek nasi reprezentanci w składzie: Adam Cieślar, Paweł Słowiok oraz Szczepan Kupczak mieli okazję odbyć dwa spokojnie treningi na skoczniach w Lillehammer - trening poranny oraz popołudniowy.