Tatrzański Związek Narciarski

Młodzieżowy Puchar Polski w Suchem - komunikat organizacyjny

W przedświąteczny weekend w Suchem alpejczycy zainaugurują sezon startów w Młodzieżowym Pucharze Polski. W dniach 22-23 grudnia 2018 roku narciarze dwukrotnie rywalizować będą w slalomie. Miejscem zmagań pierwszych w sezonie zawodów będzie Stacja Narciarska Ski Suche.

Maryna Gąsienica-Daniel punktuje w Pucharze Świata!

Kolejne w karierze punkty w alpejskim Pucharze Świata wywalczyła dzisiaj Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza reprezentantka zajęła 28. miejsce w slalomie równoległym, który rozegrany został w szwajcarskim St. Moritz. Zwycięstwo odniosła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Na drugim stopniu podium stanęła Słowaczka Petra Vlhova. Natomiast na trzeciej pozycji rywalizację ukończyła reprezentantka gospodarzy Wendy Holdener.

PŚ w St. Moritz: Gąsienica-Daniel 32. w supergigancie

Niewiele zabrakło, aby nasza najlepsza alpejka wywalczyła kolejne w karierze punkty Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 32. miejsce w supergigancie rozgrywanym w szwajcarskim St. Moritz. Zwycięstwo odniosła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Lara Gut-Behrami. Natomiast na trzecim miejscu zawody ukończyła Tina Weirather z Liechtensteinu.

Zawody FIS w Mittersill: Habdas i Michalik w "20"

Reprezentant Holandii Max van Rossum zwyciężył w zawodach FIS w slalomie, które w sobotę rozegrane zostały w Mittersill. Obok niego na podium stanęli narciarze alpejscy z Niemiec - drugi był Adrian Meisen, natomiast trzecie miejsce zajął Paul Sauter. Lkaty w czołowej "20" zawodów zajęło dwóch naszych reprezentantów. Na 16. pozycji rywalizację ukończył Piotr Habdas, a dwie lokaty za nim uplasował się Michał Michalik.

Alpejczycy wystartują w Mittersill

Już w najbliższy weekend w austriackim Mittersill rozegrane zostaną zawody FIS w narciarstwie alpejskim. W slalomie rozgrywanym w Austrii wystartują podopieczni Christiana Leitnera: Paweł Pyjas, Piotr Habdas i Michał Michalik.

Krajewska znów na podium w Pucharze Dalekiego Wschodu!

Po raz kolejny w Pucharze Dalekiego Wschodu bardzo dobrze zaprezentowała się Daria Krajewska. Podopieczna Eleny Valt stanęła na podium zawodów, zajmując trzecie miejsce w slalomie gigancie. Polka ponownie osiągnęła najlepsze w karierze FIS-punkty. Zwyciężyła reprezentantka Nowej Zelandii Piera Hudson. Natomiast drugie miejsce zajęła Japonka Sakurako Mukogawa.