Tatrzański Związek Narciarski

PŚ w Titisee-Neustadt: Stoch szósty w jednoseryjnym konkursie

Warunki, które panowały w niedzielę na skoczni HS-142 w Titisee-Neustadt nie pozwoliły na rozegranie sprawiedliwego konkursu. W jednoseryjnych zawodach najlepszy okazał się reprezentant Niemiec Richard Freitag, który o 2,4 punktu pokonał swojego rodaka Andreasa Wellingera. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Daniel Andre Tande. Najlepszy wynik z Polaków uzyskał Kamil Stoch, który po skoku na odległość 130,5 metra zajął szóste miejsce.

COC w Whistler: Siódme miejsce Tomasza Pilcha!

Zawody FIS Cup oraz konkursy Pucharu Kontynentalnego na olimpijskiej skoczni w Whistler były bardzo udane dla Tomasza Pilcha. Nasz junior punktował w każdym z tych konkursów, zapisał na swoim koncie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, a całą rywalizację w Whistler Tomasz Pilch zakończył siódmym miejscem w niedzielnym konkursie. Podopieczny Macieja Maciusiaka skakał dzisiaj bardzo dobrze, oddając skoki na odległość 101 metrów oraz 99,5 metra. Zwycięstwo odniósł Niemiec Andreas Wank, który o ponad cztery punkty pokonał 17-letniego Francuza Jonathana Learoyda. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Ziga Jelar.

Mistrzowie świata powalczą w konkursie drużynowym!

W sobotę na skoczni HS-142 w niemieckim Titisee-Neustadt po raz trzeci w tym sezonie rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Ponownie trener Stefan Horngacher wystawił do walki o zwycięstwo swoją żelazną czwórkę, czyli: Piotra Żyłę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego oraz Kamila Stocha.

Tomasz Pilch siódmy w zawodach FIS Cup w Whistler

Kolejny bardzo dobry występ na olimpijskiej skoczni w Whistler zaliczył Tomasz Pilch, który piątkowe zawody FIS Cup ukończył na siódmym miejscu. W pierwszym skoku wiślanin uzyskał 96 metrów i wynik ten dał Polakowi 15. pozycję. Jednak w serii finałowej 17-latek uzyskał drugi rezultat, skacząc 99,5 metra i tym samym zanotował spory awans w drugiej serii. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Nejc Dezman, który o ponad 10 punktów wyprzedził Niemca Martina Hamanna. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z niemieckich skoczków - Andreas Wank.

Znakomite kwalifikacje w wykonaniu Polaków!

W sobotę, tuż przed konkursem drużynowym w Titisee-Neustadt rozegrane zostały kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych. Znakomicie w eliminacjach spisali się nasi skoczkowie, którzy w komplecie awansowali do konkursu. Najwyżej z podopiecznych Stefana Horngachera sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 139 metrów zajął drugie miejsce. Lepszy od Polaka okazał się tylko Norweg Johann Andre Forfang, który wylądował na 140 metrów.

Norwegowie minimalnie lepsi od Polaków

Polacy w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch prowadzili po pierwszej serii konkursu drużynowego Pucharu Świata, który w sobotę rozegrany został w niemieckim Titisee-Neustadt. Podopieczni Stefana Horngachera na półmetku rywalizacji o 13,3 punktu wyprzedzali Norwegów. Natomiast trzecie miejsce po pierwszej części rywalizacji zajmowała reprezentacja Niemiec.